Hot! Zaufanie

Kochani koledzy,

pomimo wielu uczuć towarzyszących, nam na co dzień w życiu – takich zwyczajnych jak: złość, radość, zdenerwowanie, każdy z nas ma swoje własne odczucia – bardzo subiektywne. W XXI wieku, świat, rozwijający się w niesamowitym tempie, nie umie dostrzec, co jest prawdą a co kłamstwem. Zamykamy się na kontakt z drugim człowiekiem, odwołując się do przekonania, że kiedyś straciliśmy do kogoś zaufanie. Boimy się, że sytuacja może się nam powtórzyć. W takim momencie, jesteśmy uprzedzeni do każdej, nowonapotkanej osoby. W naszej głowie otwierają się „przegrody bezpieczeństwa”, które blokują naszą otwartość i chęć poznawania wszystkiego, co nowe.

Zaufanie to wiedza i wiara, że działania nowego w naszym życiu człowieka, wyzwolą w nas stan zadowolenia i spełnią nasze oczekiwania. Jest czymś ważnym, wartością, która pozwala się nam otworzyć na drugiego człowieka. Przez zaufanie stajemy się bardziej otwarci na świat.

Czy warto ufać? Myślę, że tak. Zaufanie powoduje w nas bezpieczeństwo; daje ciepło jak koc w zimowy wieczór. Jest jak otwarte serce emanujące dobrocią i zachęcające do tego, by je przytulić.

Nie patrzmy na złe doświadczenia; momenty, w których przysłowiowo „dostaliśmy po nosie”, dajmy ludziom szansę. Czasami warto zaryzykować…

Ola

Ciekawy artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola: *