Hot! Współcześni patrioci

W Polsce, 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości.

W 1918 roku, po 123 latach niewoli Polska wreszcie pojawiła się na mapach i cieszyła się z bycia niezależnym, wolnym krajem.

Polacy  z tamtych lat, poświęcając swoje życie i ukazując niezachwianą, patriotyczną postawę, dzielnie walczyli, abyśmy teraz mogli być wolni  i szczęśliwi.

Obecnie, nasz kraj nie prowadzi wojen ani nie wdaje się w żadne konflikty zbrojne. Ale czy możemy nazywać się patriotami, nie walcząc, nie strajkując i nie działając w konspiracjach?

Otóż tak. Prawdziwy, polski patriota zna i szanuje symbole narodowe swojego kraju oraz obchodzi wszystkie święta z nim związane, np. wywiesza flagę, czy uczestniczy w apelach, marszach lub innych uroczystościach.

Wielu Polaków przebywających za granicą boi się używać swojego ojczystego języka ze względu na reakcję nieznajomych obcokrajowców. Lecz każdy Polak powinien wiedzieć, jak poprawnie posługiwać się swoim językiem oraz się go nie wstydzić. Poza tym, patriota otwarcie mówi o swoim pochodzeniu, doszukuje się pozytywów w swojej ojczyźnie i chwali to, co ma w sobie najpiękniejsze.

Patriota jest zaangażowany w życie swojego kraju. Uczestniczy  w  wyborach, jest aktywny w akcjach społecznych oraz jest dumny   z każdego osiągnięcia swoich rodaków.

Myślę, że każdy z nas powinien dążyć do bycia takim człowiekiem.

Ania

Ciekawy artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola: *