Hot! Wolontariat – dobrowolna pomoc

W grudniu obchodzimy Światowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji też pojawiają się informacje, jak i gdzie można zostać wolontariuszem. Dużo z tych dróg prowadzi do szpitali, do osób starszych, niezamożnych. Niektórzy z Was ze względu na różne swoje obawy czy wstyd, nie są gotowi, by zostać wolontariuszem pomagającemu ludziom. Możecie jednak też zmienić świat na lepsze poprzez wolontariat na rzecz zwierząt.

Mam dwie nogi i dwie ręce – mogę wiele

Tak tak! Tylko tyle wystarczy, żeby dać niesamowitą radość i zdrowie zwierzakom w schroniskach. Wystarczy w Google wyszukać schronisko dla zwierząt w swoim mieście i zgłosić się jako wolontariusz. W schronisku możesz wykonywać różne prace, ale nawet proste wyprowadzanie psów na spacery, a więc danie im chwili poza boksem czy klatką, to wspaniały prezent dla każdego ze schroniskowych psiaków.

Mam aparat i zajawkę na robienie zdjęć

Bardzo często psom w schronisku nie ma kto zrobić fajnych zdjęć. A wiecie doskonale, że ludzie jednak wzrokowo oceniają zwierzaki. Te z fatalnymi zdjęciami mają dużo mniejszą szansę na nowy dom. Autorka bloga Pies Moją Miłością tak właśnie angażuje się w wolontariat i w ten sposób pomaga zwierzakom.

11150315_10153244596673524_6846461452962745757_n

Jak myślisz, który pies znajdzie szybciej dom? Ten?

 

77-LOTTO

Czy ten? Jak myślisz, dlaczego?

Mam komputer – mogę pomóc?

Oczywiście! Nie wychodząc z domu także możesz zrobić coś dobrego. Możesz na przykłada zamieszczać ogłoszenia o adopcji zwierząt. Każdego ze schroniskowych zwierzaków możesz umieścić na stronach ogłoszeniowych, a każde takie ogłoszenie zwiększy szansę na dom dla niego. Oto niektóre z możliwych stron, gdzie można bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia: olx, alegratka, oglaszamy24, lento, zwierzaki.a4z, przygarnijzwierzaka, adopcje, morusek, e-zwierzak, naszemiasto, ogloszenia.wp, doadopcji, zoomia, gumtree.

Przybij piątkę i do dzieła!

photo-1415369629372-26f2fe60c467

Photo: Jonas Vincent

Ciekawy artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola: *