Hot! Twoje dobro jest najważniejsze dla rodziców i dla Polski

My, młodzi ludzie, to przyszłość. Jak nam się w życiu powiedzie i jak wpłynie na nas edukacja i wychowanie tacy będziemy, i taka też będzie Polska. Nie wiadomo, co jest najważniejsze. Uczyć się pracy, szacunku, patriotyzmu, uczciwości czy dobroci? Chyba wszystkiego po kawałku. To jest tak, że moje, i w sumie nasze dobro jest najważniejsze dla rodziców i kraju, bo ma być owocem.

No, tylko w dzisiejszym świecie coraz trudniej o wzorce, prawda? Okazuje się, że mamy ciężej niż wcześniejsze pokolenia. Mimo iż przeżyli wojnę i komunizm mieli podstawy, bo te przeciwności pomagały edukować młodzież. Zawsze się słyszy, że wspólny wróg jednoczy. Niestety teraz, to my żyjemy w jakiś oszalałych czasach. Politycy nie są kryształowi, toczą się wojny, upadają państwa, media donoszą najczęściej o śmierci i korupcji, a nawet kościół nabiera wody jak pęknięta łódka. Idole też są jacyś inni. Wszystko zdaje się być wirtualne i odległe.

dobro

Z drugiej strony, żyjemy w ciekawych czasach. Niby wszystko się rozwija, ale też kurczy, a nasza edukacja przebiega bardziej na Facebooku niż w szkole. Widać, że coraz ciężej jest dotrzeć do nas, młodych. Wydaje nam się, że dorosłe sprawy nas nie dotyczą, nie martwimy się bo jest zabawa. Zawsze rodzice będą chcieć dla nas dobrze i zrobią dla nas wszystko, ale świata już nie zmienią. Tylko czy dobrem dla nas jest komputer, tablet czy quad lub skuter? I czy z takiego dobra wyjdzie jakieś dobro dla Polski? Wydaje mi się, że przetrzymywanie nas w kościołach, nakazanie brania udziału w patriotycznych pochodach i tłumaczenie na siłę, że mamy się wzajemnie kochać i szanować to zupełnie już nic nie da. Jakaś idea każąca dorosłym nas wychowywać i edukować jest ważna. Buduje naszą tożsamość, robi z nas społeczeństwo, wpaja dobre wartości i ma pozytywny wpływ na naszą osobowość.

Moim zdaniem wszystko co robią rodzice, a co wydaje im się dla nas dobre ma czasem gorzki smak. Normalne, że będziemy się buntować i przeciwstawiać, bo chyba taka jest nawet rola młodzieży. Najważniejsze jednak, że wszystko dobro, które otrzymamy chociaż teraz go może nie widzimy, wyjdzie na dobre dla przyszłości. I tej społecznej, i dla rodziców i dla Polski. No tak mi się wydaje.

Nadesłane przez: Bararucha

Ciekawy artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola: *