Hot! Totalne zanurzenie

Co to to Total Immersion?

Wakacje są świetną okazją do poprawienia swojej kondycji za pomocą wielu sportów, ale dzisiaj chcę Was zachęcić (żar z nieba się leje wciąż) do totalnego zanurzenia, czyli metody pływania zwanej Total Immersion.

Ja spotkałam się tą metodą, gdy już dobrze potrafiłam pływać i to nawet na dalsze dystanse. Uwierzcie mi jednak, że to było dla mnie totalne zaskoczenie! Po kilku intensywnych treningach czujesz się w wodzie jak … syrena 😉 W przypadku chłopaków jak… no nie wiem, co tam męskiego w wodzie najlepiej pływa i wygląda 😉

Total Immersion stawia na zjednoczenie z wodą, uniknięcie niepotrzebnych oporów, uczynienie z ciała jednostki pływającej bez wysiłku, totalnie zrelaksowanej, za pomocą pływania wprowadzonej w stan podobny do ćwiczeń jogi lub tai chi.

 

Kto powinien pływać Total Immersion?

To styl nastawiony na relaks, wytrzymałość, długie dystanse. Jeśli zależy Ci, by wyprzedzić wszystkich kumpli kraulem, to raczej nie jest to styl dla Ciebie.
Może jednak nie warto się ścigać? 😉

Tak więc Total Immersion jest dla każdego, relaksuje, równoważy, a przede wszystkim cieszy i wzmacnia. To fajnie wiedzieć, że możesz przepłynąć jezioro, kanał, a w razie np. problemów na wodzie dopłyniesz do brzegu bez problemów.

 

 

Polska strona www o Total Immersion (kliknij, aby odwiedzić stronę) na stronie głównej ma takie oto hasła:

Jesteśmy przekonani, że każdy jest dobrym pływakiem.

Jeśli nigdy nie wierzyłeś, iż jesteś w stanie dobrze nauczyć się pływać, albo od lat pływasz z niewielkimi postępami, Twoje niezadowolenie nie jest Twoją winą.

Sposób, w jaki jesteś nauczony – nawet to, jak kazano Tobie myśleć o pływaniu – powstrzymało Cię od sukcesu.

Pomimo że pływanie jest podstawową umiejętnością życiową, tradycyjne metody trenerskie uczyniły je skomplikowanym, nauczając niezręcznego, męczącego stylu pływania. Podejście Total Immersion pomoże każdemu opanować płynny, piękny i ekonomiczny styl, przynosząc rezultaty o wiele szybciej niż metody tradycyjne.

 

Konkrety, czyli jak tam w wodzie

Poniżej filmik zachęcający. Zobaczcie, czym różni się kraul dla mięśniaków od kraula dla zrelaksowanych 😉

 

Kolejna zachęta – filmik pokazujący pewną pływającą Karolinę przed i po treningu Totala.

 

Tak więc DO DZIEŁA!

Pewnie najlepszym źródłem wiedzy jest polska strona Total Immersion (kliknij), a na niej filmiki z treningami. Resztę można znaleźć na niezastąpionym You Tubie, ale kilka podpowiedzi:

 

 

Wszystkim życzymy powodzenia! W razie pytań czy wątpliwości piszcie w komentarzach – będziemy jakoś radzili.

Miłego pływania i relaksu! 🙂

plywanie

Ciekawy artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola: *