Stereotypy oczami młodych

Przez lata w Polsce zostały utarte pewne zachowania i myśli dotyczące pracy kobiet i mężczyzn.

Kobieta jest przedstawiana jako opiekuńcza i zapracowana matka, najlepiej odnajdująca się w kuchni i uwielbiająca zakupy.

Mężczyznę natomiast widzimy jako silnego człowieka, interesującego się motoryzacją  i sportem, przesiadującego godzinami przy piwku z kolegami.

Jednak czasy się zmieniły. Coraz częściej możemy zauważyć kobietę w mundurze czy faceta w fartuszku. Mężczyźni coraz częściej wykonują prace w domu, typu: zmywanie, pranie i gotowanie,                 a mężowie nierzadko zajmują się też dziećmi, kiedy ich żony rozwijają się zawodowo. Raz po raz możemy spotkać faceta pracującego jako niania i to wcale nie zrobi na nas wrażenia.

Mundurowy, kierowca, czy piłkarz to w przeszłości typowo męskie zawody. Lecz teraz zobaczymy  także przedstawicielki płci pięknej wykonujące te zajęcia ramię w ramię z panami. Obecnie wiele dziewczynek marzy o wielkiej karierze piłkarki czy koszykarki, co dawniej byłoby nie do pomyślenia.

Dlatego, zarówno dziewczyny, jak i chłopaki, nie bójcie się zająć czymś, co zaszokowałoby Waszych rodziców, tylko róbcie to, co kochacie i przełamujcie stereotypy!

 

 

Ciekawy artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola: *