Pomóżmy Kornelowi

Kochani ze Wszystkich Gimnazjów Polski!

Piszemy ten list do Was, ponieważ wierzymy, że Wasze serca najlepiej nas
zrozumieją. Wierzymy, że wspólnie możemy zdziałać więcej. Trwa wyścig z czasem.

Niedawno nasze drogi spotkały się z drogą pewnego chłopca. Ma na imię Kornel, ma dwa i pół roku i dopiero zaczyna poznawać świat. Rysuje, bawi się w śniegu, pomaga w gotowaniu i mnóstwo się śmieje. Niestety, kiedy był zupełnie mały wykryto u niego siatkówczaka: nowotwór oka. Lekarze w Polsce po wielu staraniach i długim leczeniu orzekli, że jedynym sposobem uratowania dziecka, jest usunięcie oczka. Jednak doktor Abramson z Nowego Yorku (David H. Abramson, MD. Ophthalmic Oncologist; Chief, Ophthalmic Oncology Service, Department of Surgery, New York City Conditions Treaed: Retinoblastoma, Melanoma) obiecał, że może wyleczyć raka i uratować oko.

Fundacja, zajmująca się Kornelem, nosi nazwę Rycerze i Księżniczki. Rycerze i księżniczki, którzy walczą ze smokiem, jakim jest choroba.
Fundacja „Rycerze i Księżniczki”

My, ostatni gimnazjaliści, mamy w sobie wielką siłę. Wystarczy tylko spróbować, wyjść przed szereg. Trochę odwagi i pewności siebie może uratować komuś życie. Dla Was Kornel jest pewnie tylko imieniem i przykładem ludzkiego nieszczęścia. Dla nas z początku też nim był. Ale rozmawialiśmy o Nim, oglądaliśmy Jego zdjęcia i zaczęliśmy Go poznawać. Z obcej osoby stał się kimś, czyj los nie jest nam już obojętny. Uwierzyliśmy, że możemy coś zmienić, dać Mu szansę na lepsze życie. Kwestowaliśmy w mrozie 6, 7 i 8 stycznia, ale czym jest mróz w porównaniu z rakiem?…

Często wydaje nam się, że jesteśmy bezsilni wobec krzywdy innych, że nie możemy nic zrobić. Czasem zakładamy, że ktoś inny pomoże, ktoś inny wrzuci do puszki, wpłaci datek. Co, jeśli wszyscy myśleliby w ten sposób? Czy moglibyśmy wtedy liczyć na jakiekolwiek dobro ze strony innych? Ile razy przeszliście obok osoby zbierającej pieniądze i ominęliście ją łukiem, żeby tylko do Was nie podeszła? Ile razy powiedzieliście, że Wam się spieszy lub nie macie drobnych? Piszemy do Was w imieniu naszej szkoły, ale też w naszym. I nie piszemy, by zrobić Wam wykład, ale prosimy i wołamy o pomoc. Wołamy do swoich rówieśników i do trochę starszych, trochę młodszych. Wiemy już, że kiedy działa się solidarnie RAZEM, wszystko można pokonać. Kornel jutro, 20 stycznia 2017 roku, leci z Rodzicami do Nowego Jorku. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie otwarte serca wielu, wielu ludzi dobrej woli… Jesteśmy szczęśliwi, że to w drobnej części i nasza zasługa… Brakuje jednak nadal blisko 500 tysięcy złotych, co stanowi ponad 27 procent z kwoty koniecznej (1 800 000 złotych). Nie wyobrażamy sobie, by leczenie mogło być przerwane z przyczyn finansowych…

Teraz, kiedy dopiero uczymy się życia, mamy ogromną wolę walki. Kiedy się w coś angażujemy, to całym sercem. Razem sprawimy, że czyjś świat stanie się lepszy. To wielka moc. My ją w sobie odnaleźliśmy i mamy nadzieję, że Wy też to zrobicie. Dlatego bierzcie puszki, kubki, pudełka i zbierzcie nawet małe kwoty. Wasi Wychowawcy na pewno pomogą przelać zebrane fundusze na konto chłopca – WSPÓLNIE będzie to wielka suma, która pozwoli leczyć Kornela i da chwilę wytchnienia Jego dzielnym Rodzicom… Pokażmy, że możemy być wielcy. Wierzymy w Was całą duszą i ufamy Wam. Niech ten list trafi do Waszych serc.

Zuzia Chojnowska i Franek Oracz
20 Społeczne Gimnazjum “Raszyńska” w Warszawie
(Zespół Szkół Ogólnokształcących „Bednarska”)

FUNDACJA RYCERZE I KSIĘŻNICZKI
UL. ZAGÓJSKA 2/4 /85
04-101 Warszawa
NIP: 1132889703
REGON: 361521788
KRS: 0000557412

PKO Bank Polski SA
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
tytuł przelewu:
DAROWIZNA DLA KORNELA

Ciekawy artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola: *