Hot! Mazury Airshow 2012

4-5 sierpnia 2012 roku odbędzie się Mazury Airshow 2012.

To już trzecia edycja jednej z największych imprez lotniczych w Polsce.

Wcześniej, od 1999 roku, pokazy te odbywały się pod nazwą Festyn Lotniczy Mazury gromadząc liczną publiczność rozmiłowaną w podniebnych ewolucjach na lotnisku organizatora (Aeroklub Krainy jezior) w Wilamowie koło Kętrzyna.

W 2010 roku organizatorzy zapragnęli zainteresować lotnictwem szerszą publiczność i przenieśli część pokazów nad Jezioro Niegocin w okolice plaży miejskiej i portu w Giżycku. Ogromne zainteresowanie i zachwyt widzów potwierdziły, że ta właśnie lokalizacja jest najlepsza dla imprezy i dlatego kolejne edycje odbywają się właśnie w tym miejscu.

Foto: www.mazuryairshow.pl

Co możesz zobaczyć?

Biało-Czerwone Iskry

Jeden z dwóch polskich wojskowych zespołów akrobacyjnych i jedyny który lata na samolotach odrzutowych (7 x TS-11 Iskra). Za sterami maszyn najlepsi polscy piloci wojskowi. Od 1991 roku Biało-Czerwone Iskry godnie reprezentują nasz kraj na pokazach na całym świecie i są dobrze znani również mazurskiej publiczności. Zespół jest w trakcie treningów i obiecuje że w tym roku zaprezentuje się w pełnym składzie.

The Flying Bulls [Czechy]

Latające Byki z Czech już na dobre zadomowiły się na Mazurach. Ten jeden z najbardziej znanych na świecie zespołów akrobacyjnych występował już w Polsce wiele razy, ale jak mówią członkowie zespołu, nigdzie nie ma tak wspaniałej atmosfery jak na Mazury Airshow. Dlatego w tym roku po raz kolejny mazurska publiczność zobaczy Byki w akcji. Nad powierzchnią Niegocina cztery srebrne Zliny wykonają oszałamiający pokaz przy dźwiękach klimatycznej muzyki fińskiego zespołu Nightwish.

Źródło i więcej informacji: www.mazuryairshow.pl

Ciekawy artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola: *