Hot! Języki to podstawa!

 

Nienawidzisz się uczyć? Na myśl o języku drętwieje Ci język? Jesteś nieprzeciętnym leniem, ale wiesz, że bez języka to w dzisiejszych można sobie tylko buta na rzep włożyć? 🙂 Pomożemy Ci!

A raczej oni Ci pomogą!

Fiszoteka – najpierw trzeba wiedzieć, co to fiszki

Tradycyjnie fiszki mają formę małych karteczek, na których z jednej strony znajduje się pytanie, a z drugiej odpowiedź. Korzystając z Fiszkoteki nie musisz gromadzić stosów małych karteczek. Nośnikiem informacji są wirtualne, multimedialne e-fiszki. Sam odpytujesz się z wiedzy zawartej w fiszkach i oceniasz swoje odpowiedzi. Specjalnie przygotowany przez nas algorytm dba o to, żeby odpowiednio częściej wyświetlały się te fiszki, które najtrudniej Ci zapamiętać.

U nas każdy może stworzyć swój zestaw fiszek. Swój zestaw możesz dodać do puli ogólnie dostępnych zestawów lub też nadać mu status „prywatny”, tak aby nikt poza Tobą nie mógł z niego korzystać.

Czego możesz uczyć się w Fiszkotece?

Wszystkiego, co da się ująć w formę zwięzłych pytań i odpowiedzi. Fiszki świetnie nadają się do nauki słówek z języków obcych, ale także faktów, dat, pojęć, definicji, wzorów, nazwisk… właściwie nie ma tu żadnych ograniczeń! Nie ma też opłat. Jest tylko wersja premium, ale na wersji darmowej na pewno też się dużo nauczycie.

 

 

Bab.la – gadamy w 28 językach

Bab.la to całkowicie bezpłatny portal w 28 wersjach językowych. Miliony zdań przykładowych, które ilustrują kontekst hasła, setki testów i gier językowych, prawie 40 słowników online – co Wy na to?

Dodajmy, że możecie jeszcze korzystać ze zbiorów zwrotów niezbędnych w biznesie i w szkole oraz rozmówki przydatne w podróży, tabeli odmiany czasowników w 12 językach. Jeśli już poczujecie się na siłach i będziecie w odpowiednim wieku możecie sobie przejrzeć i korzystać z ofert praktyk zagranicznych.

Foto: Ian Schneider

Foto: Ian Schneider

To face the music – nie, to nie znaczy nic fajnego, to slang

Jeśli tworzysz muzę, to na pewno Cię zainteresuje obszerny dział slangu na portalu angielski.edu.pl

Slang angielski to odmiana języka charakteryzująca się krańcową potocznością, obrazowością i ekspresywnością (stąd często łączona także z wulgarnością). Nie podlega ona normom języka literackiego, a wręcz niejednokrotnie z premedytacją je narusza. Obejmuje swym opisem tę część rzeczywistości, która umyka oficjalnemu opisowi językowemu (wszelkiego typu tematy tabu, np. konflikty społeczne, narkotyki, ale też życie rodzinne lub śmierć).

To taka trochę przynęta z tym slangiem 😉 Dzięki niej może zajrzycie na ten portal. Znajdziecie tam darmowe testy z angielskiego, ćwiczenia, artykuły, lekcje, nauka słówek angielskich, idiomy, zwroty biznesowe, slang, adresy szkół językowych, gramatyka angielska, egzamin FCE, CAE, CPE, LCCI, TOEFL. Czyli angielski ludzkim językiem!

 

Nie ma życia bez apki na telefon – Duolingo

Nauka z Duolingo jest ciekawa i uzależniająca. Zdobywaj punkty za poprawne odpowiedzi, sprawdź się w zadaniach na czas i gromadź punkty doświadczenia. Niewielkich rozmiarów lekcję są efektywne, co potwierdzają badania.

Ucz się kiedykolwiek i gdziekolwiek dzięki apce na telefon (dostępne na Androida, iPhone’a i Windows Phone – nie ma wymówek!). Może się uczyć podczas przerw oraz dojazdów do szkoły. Pobierz ją i przekonaj się czemu Apple i Google tak bardzo ją chwalą.

 

 

 

Ciekawy artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola: *