Hot! Jakie fajne podglądanie!

 

Tylko w okresie zimowym możecie podglądać przy komputerze dziką przyrodę!

Przedstawiamy alternatywę dla TV – uspokaja, wycisza i nawet uzależnia 🙂

Zaczynamy od Nadleśnictwo Browsk i żubrów

Kamerę zainstalowano na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej, na terenie Nadleśnictwa Browsk (lasy białostockie). To jedno z miejsc, gdzie leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego zwierzęta te chętnie odwiedzają polanę i spędzają na niej dużo czasu. Klikając TUTAJ możesz rozpocząć swoją przygodę z żubrami.

Czekając na żubry, które najczęściej odwiedzają polanę zimą, możecie obejrzeć czasem mniejsze zwierzęta, które najłatwiej zaobserwować po zmierzchu. W nocy obserwację umożliwiają reflektory podczerwieni. Zwierzęta nie widzą tego światła, więc nie wpływa ono na ich zachowanie i dobowy rytm życia.

Zimą zobaczycie nie tylko króla polskich puszcz. Często z karmy dla żubrów korzystają jelenie. Polanę odwiedzają też zające, czasem pojawi się kuna, co dzień przylatują stada sójek, dzwońców i trznadli.

Na zachętę wideo z ciekawymi akcjami 🙂

Nadleśnictwo Strzałkowo i dziki

Strzałkowo, w lasach olsztyńskich specjalizują się w dzikach.

TUTAJ możecie popodglądać dziki w akcji. Nie wyobrażacie sobie pewnie, jak szybkie i zwrotne to zwierzęta. Hitem roku 2013 były dziki … łaciate. Tak, tak! I to nie ostatnia z rzeczy, która Was zaskoczy.

Miłego oglądania!

dziki

Foto: Wikipedia, Dave Pape

Ciekawy artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola: *