Hot! Dziecięcy telefon zaufania

W tym dziale Strefy przeczytacie o problemach, jakie dzieci zgłaszają konsultantom Dziecięcego Telefonu Zaufania (DTZ) Rzecznika Praw Dziecka, dzwoniąc pod numer 0800 12 12 12. Codziennie od 8.15 do 20.15 możecie tu porozmawiać z psychologami, pedagogami i prawnikami.

W sprawach, które nam powierzacie, dbamy o dyskrecję. Dlatego przedstawiając Wasze historie w „Strefie Młodych”, nie opisujemy ich szczegółowo i zmieniamy niektóre okoliczności (imiona, miejscowości etc.) – tak, by nie można było zidentyfikować osoby dzwoniącej

Chcemy, abyście wiedzieli, że Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka działa. Cieszymy się z każdego odebranego telefonu. Podczas każdej rozmowy uczymy się, jakie macie problemy i jak o nich mówicie – wiemy, że czasem niełatwo Wam mówić o tym, co jest trudne i bolesne.

W Telefonie Zaufania dużo pytamy – staramy się zrozumieć, na czym polega problem, z którym dzwonicie. W czasie każdej rozmowy czekamy, aż sami opowiecie o problemie, który chcecie rozwiązać. Czasem potrzebujecie jedynie, by Was wysłuchać, czasem Wam doradzamy. Częściej wspólnie szukamy rozwiązań.

Postaramy się pokazywać Wam, co wspólnie robimy, gdy ktoś zapomina o prawach dziecka.

Ciekawy artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola: *