Hot! Apki będą rządziły w 2016 roku

Powoli będziemy opuszczać komputery – tak mówią eksperci. Już teraz większość naszej aktywności w sieci odbywa się dzięki telefonom, a dokładnie dzięki smartfonom. Jeśli używacie na swoim telefonie tylko Facebooka z Messengerem, Snapchata, Instagrama czy Pinteresta to robicie duuuuuuży błąd! To jakby słuchać tylko 5 wykonawców i w ogóle nie interesować się czymś innym.

Ponieważ każdy z nas jest inny, każdy się innymi rzeczami interesuje i każdy ma jakieś hobby, każdy też na pewno ma swoją apkę albo jeszcze tej apki nie odkrył.

My prezentujemy Wam swój zestaw apek, dzięki którym pokochaliśmy XXI wiek – erę mobilnych aplikacji.

Endomondo – trudno od niego nie zacząć, skoro milionom Polaków mierzy ich aktywność fizyczną

Endomondo rejestruje Twoje treningi, zapewnia informacje audio w trakcie treningu i oferuje wskazówki, jak osiągnąć cel. To darmowy, osobisty trener w telefonie zsynchronizowany z serwisem internetowym Endomondo.com, gdzie możesz uzyskać dostęp do pełnego dziennika treningów i analizować swoje postępy. Aplikacja poda Ci dystans, czas, spalone kalorie, gdy tylko włączysz ją podczas uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej (Endomondo ma ich zdefiniowane całe mnóstwo – oczywiście jest bieganie, chodzenie, nordic walking i wiele innych). Aplikacja jest zaprojektowana tak, aby ułatwić Ci kontakt ze znajomymi i dzielenie się z nimi swoimi osiągnięciami.

Uwolnij swoje endorfiny! – jak mówią marketingowcy z Endomondo

endomondo-sports-tracker-iphone-android-symbian-blackberry-logo_0

 

Google Maps

Nawet jeśli nie jeździcie (jeszcze) autem to z Google Maps nie zginiecie także na rowerze czy pieszo. Dokładność i częstotliwość aktualizacji map w tej aplikacji przyprawia o lekką obawę, czy ktoś za Twoimi plecami nie zgłasza właśnie tego wypadku przed Tobą.

Warto wiedzieć, że w Google Maps można wyszukiwać nie tylko adresy, ale wystarczy wpisać np. „weterynarz”, żeby znaleźć najbliższego lekarza. Apka nawet powie Ci (i obliczy), czy gdy dojedziesz/dojdziesz do niego to gabinet będzie nadal otwarty.

Duolingo

Pożyteczny nieprawdopodobnie – zamienia stres w satysfakcję. Stojąc w kolejce, w autobusie, na przerwie, w toalecie – wszędzie możesz się uczyć języków w sposób naprawdę fajny, przyjemny, a nawet dowcipny. Apka wielkokrotnie nagradzana – zasłużenie. Jest doskonale zrobiona, łatwa w obsłudze i bezawaryjna.

 

duolingo-logo

 

Evernote

Gigant jeśli chodzi o pracę, naukę, hobby. Służy do robienia notatek. Brzmi drętwo? A jeśli powiemy, że notatki się synchronizują komputer<->telefon, są łatwo grupowane, mogą być pisane, mówione, z aparatu, wklejane, linkowane, ze znacznikami, sortowane miejscami, że Evernote ma przypomnienia i listy to jest moc?

 

To nasza wielka czwórka podstawowych aplikacji. Oczywiście są też inne – z dziedzin hobby i zainteresowań. Będziemy o nich pisać w następnej części naszego zestawienia.

Do tego czasu czekamy na Wasze typy – piszczcie w komentarzach!

Ciekawy artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola: *